Та в тебе щось не так з головою…
“Та в тебе щось не так з головою, іди купи собі якісь антидепресанти!” – кричали близькі моїй клієнтці, а незнання і реклама зробили своє діло!
Антидепресанти – різні за хімічним складом (трициклічні, інгібітори моноаміноксидази і селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну) і механізмом дії психотропні речовини, що поліпшують настрій, знімають почуття пригніченості, нервову напругу і тривогу, підвищують психічну активність.
Ніби нічого поганого немає, одні плюси, але чи так це насправді?
Дійсно, на перший погляд, людина стає спокійнішою, розслабленішою.
Але якою ціною?
Усі штучно створені умови щастя – це самообман. Якщо людина не навчиться самостійно справлятися зі своїм станом, не зрозуміє свою природу, чому вона так реагує на події, вона заглушить всі сигнали, які були прямими вказівками “де болить”, просто нейтралізує всі підказки..
І що буде далі?
Постійне вироблення серотоніну (гормон щастя) у високих, незвичних дозах може сподобатися мозку і він схоче так жити постійно.
Фізіологічна роль серотоніну в головному мозку людини розглядається у зв’язку з регуляцією таких психоемоційних реакцій, як тривога, неспокій, агресивність, нав’язливі думки та дії, фобії, імпульсивні потяги, сексуальна поведінка, контроль циклів фізіологічного сну тощо, що дозволило визначати серотонін як медіатор гарного самопочуття.
Природою закладено вироблення цього гормону самостійно, коли людина робить різні речі: дивиться на дітей, слухає музику, веде приємні бесіди, досягає успіху в чомусь, живе повним життям, займається улюбленою справою, – це індивідуально в кожного.
Вживання синтетичних речовин дає збій і людина автоматично отримує рятувальний жилет, який її повинен тимчасово спасти, проте вчитись плавати обов’язково!
Бережіть себе і шануйтесь!